1980 yılında Adapazarı’nda kurulup elektrikli makineler için bakım, onarım ve bobinaj servisiyle hizmete başlayan ALNAL zamanla üretime yönelip, ihale taahhüt işleri ve fason imalatla kadro ve becerisini arttırmıştır.

1992 yılında yurtdışından ithal edilen inverter kaynak imalatı teknolojisini Türkiye deki kullanıcıların istek ve ihtiyaçlarına cevap verir hale getirmiş ve sektöründe bir ilk olmuştur.

 

Kaliteli ve verimli üretimi kendisine hedef edinen ALNAL 1996 yılında şirketleşerek ALNAL AŞ olmuştur.2004 yılından beri 2000 m² lik kapalı bir alanda çalışmalarını sürdüren ALNAL AŞ teknolojik gelişmeleri kendine öncü kabul ederek üretimini CNC tezgâhlarda gerçekleştirmektedir. Ürün kalitesini artıracak ve sektör ihtiyaçlarını en iyi şekilde bir noktadan karşılayacak teknolojik yatırımlarına gelecek yıllarda da devam etmek hedefleri arasındadır. Alnal 2006 yılında üretim ve yönetimdeki kalitesini ISO 9001:2000 belgesiyle taçlandırmıştır.

 ALNAL A.Ş. Kaynak makineleri, test cihazları, endüstriyel elektronik cihazları, AC-DC motor imalatlarının yanında CNC metal işleme de gerçekleştirmektedir.

 

 

AR-GE

ALNAL ürünleri yılların tecrübesi ve bilgi birikimi ile sürekli iyileştirme felsefesiyle tasarlanıp üretilmektedir. Sektördeki gelişmeler, müşteri geri beslemeleri ve kullanım kolaylığı dikkate alınarak yapılan arge çalışmaları, Alnal markasının sektörde öncü kuruluşlar arasında yer almasına büyük katkı sağlamaktadır.

Geniş ürün yelpazesi ile kaynak sektöründe geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan Alnal fason imalatta da müşterilerin talepleri doğrultusunda yaptığı arge çalışmaları ile tecrübe ve bilgilerini müşteri ürünlerine de aktarmakta ve her zaman en iyiyi sıfır hata, en yüksek müşteri memnuniyetiyle üretmeyi amaçlamaktadır.

 

  

 

 

ÜRETİM

ALNAL da imalat, oluşturulan prosesler çerçevesinde yapılmaktadır. İç Üretimde; CNC Punch Preste işlenen saclar CNC Abkantta bükülüp elektrostatik boyama yapıldıktan sonra montaj hattına girer ve makinelerin elektrik aksamı burada tamamlanır Ayrıca makinelerde kullanılan tüm transformatörler, elektronik kartlar yine kendi bünyesinde üretilmektedir. Fason olarak ise CNC tezgahlarda sac işleme, konstrüksiyon, kaynak işleri ve elektronik kart dizgi işleri yapılmaktadır. Yine Alnal markasıyla üretilen 30 VA —500 kVA arasındaki güç transformatörleri sektöründe güvenilirlik ve kalitesiyle kendini ispatlamış, öncü bir marka olmuştur.

 

    

 

KALİTE KONTROL

ALNAL AR-GE departmanında üretilen ürünlerin tasarım değerlerine ve standartlara uygun olup olmadığı geniş laboratuar şartlarında test edilip gerekli iyileştirmeler yapılmaktadır. Kalite laboratuarlarında ürünlerin insan ve diğer canlıların sağlığını ve güvenliğini riske atacak faktörler titizlikle incelenip kontrol edilmektedir. Ayrıca imalattaki rutin kontroller yine bu laboratuarlarda yüksek güvenirlikle yapılmaktadır. Kalite yönetimi ISO 9001:2008 yönetim sistemi çerçevesinde sağlanmaktadır.